null

Warsztaty edukacyjne na Ochocie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warsztaty edukacyjne na Ochocie. Fot. BBiZK
Warsztaty edukacyjne na Ochocie. Fot. BBiZK

W bibliotece „Przystanek Książka” przy ul. Grójeckiej 42, zorganizowano spotkanie edukacyjne dla przedstawicieli filii bibliotek z terenu Dzielnicy Ochota, którzy będą ostrzegać seniorów o oszustwach metodą "na wnuczka" i "na policjanta".

Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa III oraz przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ochota, przeprowadzili warsztaty edukacyjne dla pracowników i kadry kierowniczej wszystkich filii bibliotek z terenu Dzielnicy Ochota.

Spotkanie zorganizowano z uwagi na program „książka na telefon”, który jest kierowany do osób starszych z problemami w samodzielnym wychodzeniu z domu. Zadaniem pracowników bibliotek będzie dostarczanie książek, uprzednio zamówionych telefonicznie do najstarszych mieszkańców Ochoty. Spotkania te, pracownicy wykorzystają na rozmowy z seniorami na temat oszustw „na wnuczka” i „na policjanta”.

Dla uczestników warsztatów przygotowano ulotki edukacyjne oraz tematyczne zakładki do książek będące elementami kampanii „Babciu, bądź ostrożna…”