null

Warsztaty z przedszkolakami na Ochocie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzieci z Przedszkola nr 66 przy ulicy Grójeckiej 22 marca uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez Komendę Rejonową Warszawa III i Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego w Dzielnicy Ochota. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Przedszkolaki w interaktywny sposób, przy wykorzystaniu gadżetów imitujących przejście dla pieszych oraz sygnalizację świetlną uczyły się jak prawidłowo poruszać się na drodze. Dużą atrakcją było poznawanie elementów ubioru mundurowych „drogówki” i możliwość ich przymierzenia. Wyjaśniono też maluchom, jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Zajecia były również doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom o tym, jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przytrafić podczas zabawy na podwórku, w parku czy w drodze do przedszkola. Wiedza, jak postępować, gdy zaczepi ich nieznajomy lub gdy spotkają niebezpiecznego psa, może ocalić zdrowie dziecka bądź ułatwić Policji ujęcie przestępcy. Wspólnie powtórzono, kogo powiadomić w takich sytuacjach i jakich informacji udzielać podczas rozmowy z operatorem numeru 112. Dzieci poznały metody zapamiętywania ważnych numerów alarmowych oraz przyjmowania pozycji ochronnych.

Pod koniec zajęć przekazano dzieciom ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego opaski odblaskowe.

 

Warsztaty z przedszkolakami na Ochocie
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Warsztaty z przedszkolakami na Ochocie
Warsztaty z przedszkolakami na Ochocie