null

Wawerskie przedszkolaki uczą się o bezpieczeństwie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedszkolaki siedzą na podłodzę, przed nimi stoi jeden z nich w kamizelce odlaskowej. A policjant świeci na niego latarką.
Przedszkolaki podczas zajęć o bezpieczeństwie | Autor: SCB

Wawerski przedszkolak już wie, że może poruszać się tylko po chodniku i przechodzić przez ulicę tylko pod opieką dorosłych i w miejscach do tego wyznaczonych. Przed przejściem powinien koniecznie się zatrzymać i rozejrzeć, najpierw w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo.

We wtorek 21 listopada policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie. Razem do z przedstawicielką Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Wawer odwiedzili Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 86, przy ulicy Krupniczej 3.

Tematem zajęć było szeroko pojęte bezpieczeństwo i to, jak być bezpiecznym przedszkolakiem w ruchu drogowym.  Dzieci zostały podzielone na grupy i zaczęły się zajęcia, podczas których maluchy przypomniały sobie:

  • że koniecznie trzeba zatrzymać się przed zejściem z chodnika;
  • jak rozglądać się, zanim wejdziemy na jezdnię;
  • jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i w którym miejscu.

Policjanci udzielili wskazówek dotyczących:

  • bezpiecznego zachowania i poruszania się na ulicy,
  • pod jaki numer trzeba dzwonić, żeby wezwać pomoc.

Każdy przedszkolak teraz wie, że może poruszać się tylko po chodniku i przechodzić przez ulicę tylko pod opieką dorosłych i w miejscach do tego wyznaczonych. Przed przejściem powinien koniecznie się zatrzymać i rozejrzeć, najpierw w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo. Utrwaliliśmy również numery alarmowe do służb ratunkowych. Podczas jazdy samochodem, każdy pasażer musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dziecko koniecznie podróżować w foteliku.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe, przekazane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa. Kolorowe zawieszki przyczepione do kurtek i plecaków sprawiają, że pieszy jest widoczny z odległości 150 m.

Przedszkolaki siedzą na podłodzę, a przed nimi siedzi policjant.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Przedszkolaki siedzą na podłodzę, a przed nimi siedzi policjant.
Przedszkolaki siedzą na podłodzę, a przed nimi stoi policjant.