null

Wilanowskie „Lato w mieście”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wykład i odpowiadające na pytania dzieci – na podstawie ikon pokazu multimedialnego.
Dzieci na spotkaniu o bezpieczeństwie w ramach „Lata w mieście”. Fot. BBiZK

W dniu 7 lipca br. w Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3 w Warszawie, odbyło się trzecie spotkanie osób działających na rzecz bezpieczeństwa z uczestnikami wilanowskiego „Lata w mieście”.

Zaproszeni goście to funkcjonariusze Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Wykład prowadzony był w formie zabawy połączonej z pokazem multimedialnym. Głównie dotyczył on bezpieczeństwa wokół i na wodzie. Uczestnikom lata w mieście pokazano flagę czerwoną i białą, jako oznakowanie na strzeżonych nadmorskich plażach oraz omówiono znaczenie poszczególnych znaków zakazu, nakazu i informacyjnych, znajdujących się wokół zbiorników wodnych strzeżonych i niestrzeżonych.

Dzieci dowiedziały się jak ważna jest obecność ratownika podczas zabaw w wodzie, jak należy zachować się i kogo prosić o pomoc w sytuacjach budzących lęk i zagrożenie. Na koniec przypomniano znaczenie numerów alarmowych oraz numeru 112. Każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe ufundowane i przekazane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Uczestnicy spotkania oglądają film instruktażowy.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Funkcjonariusze Prewencji Kryminalnej KRP Warszawa II, uczestnicy „Lata w mieście” wraz z ufundowanymi przez BBiZK nagrodami rzeczowymi.
Wykład i odpowiadające na pytania dzieci – na podstawie ikon pokazu multimedialnego.
Dzieci oraz Policjantka podczas wykładu połączonego z pokazem multimedialnym.