Wizyta burmistrza Tajpej w stołecznym Centrum Bezpieczeństwa

Wizyta burmistrza Tajpej w Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa. Fot. BBiZK

W dniu 1 lutego br., Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy, odwiedził mer Tajpej Pan Ko Wen-je wraz z 26 osobową delegacją miejskich urzędników.

Tajpej jest miastem partnerskim Warszawy w myśl porozumienia podpisanego w 1998 roku. Celem spotkania było przekazanie naszym partnerom doświadczeń organizacyjnych i technicznych w oddanym do użytku w 2011 roku Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.

Goście zapoznali się z organizacją pracy koordynatorów służb miejskich, ratowniczych i porządkowych w Zintegrowanym Stanowisku Koordynacji i Reagowania, jego funkcjonalnością oraz bogatymi zasobami „Bazy wiedzy o Warszawie”.

Szczególne zainteresowanie wzbudził nowoczesny monitoring miejski oraz możliwości pozyskiwania, na bieżąco, różnych informacji o mieście i jego funkcjonowaniu. Spotkanie było bardzo interesujące dla obu stron. Usłyszeliśmy wiele miłych komentarzy i uznania o naszym miejscu pracy.