Wizyta dzieci z Zespołu Szkół w gminie Sośno

BBiZK. Wizyta dzieci z Zespołu Szkół w gminie Sośno

W dniu 14 maja br. Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy odwiedziły dzieci z terenów po przejściu nawałnicy w 2017 r.

Uczniowie poznali strukturę organizacyjną oraz obszary działania Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Dowiedzieli się również jakie biura i służby mają tu swoją siedzibę.

Dzieciom zaprezentowano także działanie monitoringu miejskiego, który cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem.

Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie operatorzy europejskiego numeru 112, odbierają i obsługują połączenia alarmowe z terenu m.st. Warszawy.

Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość uczestniczenia w krótkim wykładzie dotyczącym procedury udzielania pierwszej pomocy. Każde z dzieci mogło samo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali gadżety odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy oraz Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Wizyta dzieci z Zespołu Szkół w gminie Sośno. Fot. BBiZK
Wizyta dzieci z Zespołu Szkół w gminie Sośno. Fot. BBiZK