null

Wizyta ochockich seniorów w KRP III

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wizyta ochockich seniorów w KRP III
Wizyta ochockich seniorów w KRP III

18 kwietnia br. seniorzy z Ochoty gościli w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III na ulicy Opaczewskiej. Podczas wizyty zostali zapoznani ze specyfiką pracy poszczególnych wydziałów Policji oraz z działalnością edukacyjną Policji i Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, a następnie uczestniczyli w warsztatach, dotyczących najnowszych metod oszukiwania osób starszych.

Przy okazji wizyty w KRP III, w ramach szeroko zakrojonej na Ochocie akcji informacyjno-edukacyjnej, zapoznano seniorów z metodami wyłudzania przez oszustów pieniędzy „na” wnuczka, policjanta bądź funkcjonariusza CBŚ. Omówiono konkretne przypadki tego typu incydentów, tłumacząc jednocześnie jak się przed nimi uchronić oraz jak zachować się w sytuacji, która wzbudzi podejrzenia. Goście otrzymali przygotowane przez BBiZK, we współpracy z KSP, ulotki, informujące o tych zagrożeniach.
Seniorzy otrzymali również tzw. „Koperty życia” – przygotowane w ramach akcji zainicjowanej przez Urząd Dzielnicy Ochota. W kopercie znajduje się karta, w którą  wpisuje się informacje dotyczące stanu zdrowia,  zażywanych leków, uczuleń oraz telefony osób, które należy powiadomić o zdarzeniu. Odpowiednio zabezpieczone koperty, powinny zostać umieszczone w widocznym miejscu, oznakowanym załączoną do koperty naklejką, w miejscu przebywania osoby starszej.
Te dane będą przydatne, a wręcz niezbędne dla personelu medycznego w przypadku konieczności podjęcia działań medycznych, także podczas ratowania życia pacjenta.
Seniorom wręczono ufundowane przez BBiZK zawieszki odblaskowe oraz zakładki do książek z informacją o sposobach udzielania pierwszej pomocy.
Działalność edukacyjna skierowana do osób starszych, będących grupą szczególnie narażoną na różnego typu oszustwa i inne zagrożenia, jest stałym elementem profilaktyki prowadzonej przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Policję. Podobne spotkania będą odbywać się na Ochocie przez cały rok, w różnych miejscach integracji osób starszych.

Wizyta ochockich seniorów w KRP III
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Wizyta ochockich seniorów w KRP III