Wizyta opoczyńskich uczniów w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy

W środę, 3 października br. Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy odwiedzili uczniowie z powiatu opoczyńskiego. Młodzież została wytypowana z 15 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych biorących udział w akcji policji pn.: „Kibicuj bezpiecznie”.

Pierwszą grupę gości powitał Marek Kujawa Zastępca Dyrektora Biura Bezpieczeństwa oraz insp. Krzysztof Krzyżanowski Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV.

Podczas wizyty goście obejrzeli film edukacyjny wyprodukowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego pt.: „Kibic” oraz zobaczyli  jak wygląda koordynowanie działaniami  służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

85-osobowej grupie uczniów towarzyszyli opiekunowie i policjanci z Opoczna, dla których możliwość poznania pracy na sali operacyjnej Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy oraz służby dyżurnej miasta była cennym doświadczeniem.

Następnie goście zwiedzili Muzeum Policji, a także zobaczyli jak od środka wygląda Stołeczne Stanowisko Kierowania Komendy Stołecznej Policji.

Organizatorem wycieczki była Komenda Powiatowa Policji w Opocznie.