null

Wizyta policjantów w przedszkolu w Ursusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plac zabaw, grupa dzieci otrzymuje opaski odblaskowe.
Przedszkolaki na spotkaniu z policjantami. Fot. BBiZK

W przedszkolu przy ulicy Kaczorowskiej odbyło się spotkanie dzieci z policjantami oraz przedstawicielem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

Dzięki pięknej wrześniowej aurze spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu. Cały plac zabaw udekorowany był znakami drogowymi pokolorowanymi przez przedszkolaki.

Podczas spotkania omawiano zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, potrzebę noszenia odblasków oraz konieczność zapinania pasów w fotelikach samochodowych.

Dzieci mogły obejrzeć radiowóz, usiąść na motocyklu i zobaczyć pracę psa policyjnego. Przedszkole otrzymało zestaw kamizelek odblaskowych, a dzieci dostały również odblaski - zapewnione przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz gry przygotowane przez Urząd Dzielnicy Ursus.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki wyrecytowały podziękowania dla gości i wręczyły specjalnie przygotowaną laurkę.

Na placu zabaw udekorowanym pokolorowanymi znakami drogowymi stoi dwóch policjantów; w tle radiowóz, na pierwszym planie upominki odblaskowe dla dzieci.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Plakietki policyjne: Komisariat Policji Warszawa-Ursus; Przewodnik Psa - Warszawa
Pogadanka z dziećmi na placu zabaw - przedstawiciel Delegatury BBiZK pokazuje kamizelkę odblaskową i opowiada o potrzebnie noszenia odblasków, obok stoją policjanci.
Przed budynkiem przedszkola grupka dzieci, motocykl policyjny i radiowóz - dzieci są kolejno sadzane na motocyklu.
Pies w towarzystwie policjanta-przewodnika poszukuje schowanego przedmiotu wśród zabawek na placu zabaw.
Laurka od dzieci dla gości: postać policjanta, kwiaty, wierszyki z podziękowaniami i narysowane przez dzieci pojazdy policyjne.