Wizyta przedstawicieli służb i urzędów samorządowych ukraińskich regionów

BBiZK. Wizyta przedstawicieli służb i urzędów samorządowych ukraińskich regionów

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy odwiedzili przedstawiciele służb oraz urzędów samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny ukraińskich regionów.

W dniu 7 grudnia br. w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy miała miejsce wizyta 23 osobowej delegacji ukraińskiej, złożonej z przedstawicieli samorządów, służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz instytucji centralnych.

Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Fundacją Study Tours to Poland przygotowującej wizyty studyjne dla grup profesjonalistów z krajów za wschodnią granicą. Celem spotkania było przekazanie stronie ukraińskiej polskich doświadczeń w zakresie zarządzania kryzysowego i budowy Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.

Podczas spotkania Ewa Gawor Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego omówiła organizację i zasady funkcjonowania biura, w tym w szczególności Zintegrowanego Stanowiska Koordynacji i Reagowania oraz zaprezentowała działanie monitoringu miejskiego, jak również Bazy Wiedzy o Warszawie – systemu informatycznego wspomagającego prace ZSKIR. Dyrektor objaśniła również cel i zasady funkcjonowania Centrum Powiadamiania Ratunkowego obsługującego numer alarmowy 112.

Wizyta przedstawicieli służb i urzędów samorządowych ukraińskich regionów. Fot. BBiZK