null

Wizyta u przedszkolaków z Żoliborza

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci zgromadzone w sali z uwagą słuchają informacji o zasadach bezpieczeństwa prezentowanej przez Policjantkę.
Zajęcia o bezpieczeństwie najmłodszych. | Autor: BBiZK

W ramach zajęć profilaktycznych służących zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom Żoliborza, odbyło się spotkanie przedstawicieli Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz i Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz z dziećmi w Przedszkolu nr 446 przy ul. Anny German 5.

W trakcie zajęć przekazano dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa, a w szczególności zasady przejścia przez ulice oraz to jak mają postępować w przypadku, kiedy zgubią się lub spotkają osobę nieznajomą. Podkreślono co mają zrobić w sytuacji zagrożenia oraz jak mają korzystać z numeru alarmowego 112.

Organizatorzy spotkania zachęcali dzieci do noszenia i korzystania z elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i zadawały wiele pytań.

Na zakończenie spotkania przedszkolakom wręczono gadżety odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy i zaprezentowano policyjny radiowóz.

Policjantka prezentuje dzieciom radiowóz policyjny.