Włodarze ukraińskich samorządów w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy

Wizyta ukraińskich samorządowców. Fot. BBiZK

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy odwiedzili włodarze samorządów odpowiedzialni za bezpieczeństwo i porządek publiczny ukraińskich regionów.

W Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy miała miejsce wizyta delegacji ukraińskiej, złożonej z przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych m.in. za tworzenie nowego systemu Ochotniczych Straży Pożarnych. Celem spotkania było przekazanie stronie ukraińskiej polskich doświadczeń w zakresie zarządzania kryzysowego, współpracy ze strażą pożarną i budowy Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Podczas spotkania objaśniono m.in. zasady współpracy Samorządów z Państwową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną, a także przedstawiono zakres ich współfinansowania ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Należy podkreślić, że w latach w latach 1999 - 2018 warszawski samorząd dofinansował Komendę Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy kwotą około 170 milionów złotych, a Ochotnicze Straże Pożarne kwotą około 11 milionów złotych.