null

Wolskie przedszkolaki poznały pracę policjantów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa przedszkolaków w ogrodzie, a pośród dzieci stoją funkcjonariusze policji.
Spotkaniu promujące bezpieczeństwo wśród najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Fot. BBiZK

20 maja br. Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV zorganizowała spotkanie w Przedszkolu nr 273 przy ul. E. Tyszkiewicza 33 na Woli.

Koło godziny 10.00 dzieci zebrane na placu zabaw zaskoczyły rozświetlone „bomby” zbliżających się radiowozów policji. Zajechały one na dziedziniec przedszkola, a do dzieci wysiedli umundurowani funkcjonariusze. W spotkaniu brali udział również przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Wola.

Rozpoczęło się ono na świeżym powietrzu, gdzie dzieci w skupieniu i z uwagą wysłuchały pogadanki o konieczności dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze, podczas zabaw z rówieśnikami w parku, podróżowania samochodem, rowerem, komunikacją miejską itp. Ponadto zwrócono uwagę, że zabawa z przypadkowymi zwierzętami lub kontakty z nieznajomymi osobami to niebezpieczne sytuacje, które mogą się wydarzyć i właśnie w takich przypadkach dzieci powinny pamiętać, jak się zachować, aby być bezpieczne.

Policjanci zabawnie i życzliwie odpowiadali na liczne pytania przedszkolaków, zaprezentowali dzieciom elementy ochrony, z których korzystają w swojej codziennie pracy, takie jak kamizelka kuloodporna, kamizelka odblaskowa i inne przedmioty, z którymi dzieci mogły spotkać się po raz pierwszy.  Ale najlepsze zostało na koniec – to radiowozy policyjne. Tutaj zabawa zaczęła się na całego: wsiadanie za kierownice, używanie przycisków, guziczków i pilotów jak prawdziwi funkcjonariusze policji, to dla przedszkolaków ogromna frajda. Dzieci już wiedzą, jak wygląda radiowóz w akcji na tzn. „bombach”. Po spotkaniu zdecydowana większość zapragnęła zostać policjantami i policjantkami. Trzymamy kciuki za wszystkie dzieci i ich marzenia.

Przeprowadziliśmy krótki sprawdzian wiedzy najmłodszych mieszkańców Woli i na jego podstawie wystawiliśmy przedszkolakom najwyższe oceny za znajomość numerów alarmowych, za właściwe nazwanie wszystkich służb ratunkowych, za znajomość zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach i wreszcie za aktywny udział w spotkaniu. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały odblaski w kształcie funkcjonariusza policji i radiowozu. Prezenty dla przedszkolaków ufundowało Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy.

Dwa otwarte radiowozy policyjne, w jednym zasiadła liczna grupa przedszkolaków.
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Przed grupą przedszkolaków stoją policjanci i przedstawiciel delegatury BBiZK w dzielnicy Wola.
Przed grupą siedzących przedszkolaków policjantka prezentuje policyjną kamizelkę kuloodporną.
Przed grupą siedzących przedszkolaków policjantka prezentuje policyjną kamizelkę odblaskową.
Przed grupą siedzących przedszkolaków prezentują się trzej funkcjonariusze policji.
Przedszkolaki wsiadają do radiowozu.
Zawieszki - małe odblaski w kształcie policjanta i radiowozu.