null

Wolskie przedszkolaki poznały pracę policjantów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkaniu promujące bezpieczeństwo wśród najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Fot. BBiZK

20 maja br. Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV zorganizowała spotkanie w Przedszkolu nr 273 przy ul. E. Tyszkiewicza 33 na Woli.

Koło godziny 10.00 dzieci zebrane na placu zabaw zaskoczyły rozświetlone „bomby” zbliżających się radiowozów policji. Zajechały one na dziedziniec przedszkola, a do dzieci wysiedli umundurowani funkcjonariusze. W spotkaniu brali udział również przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Wola.

Rozpoczęło się ono na świeżym powietrzu, gdzie dzieci w skupieniu i z uwagą wysłuchały pogadanki o konieczności dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze, podczas zabaw z rówieśnikami w parku, podróżowania samochodem, rowerem, komunikacją miejską itp. Ponadto zwrócono uwagę, że zabawa z przypadkowymi zwierzętami lub kontakty z nieznajomymi osobami to niebezpieczne sytuacje, które mogą się wydarzyć i właśnie w takich przypadkach dzieci powinny pamiętać, jak się zachować, aby być bezpieczne.

Policjanci zabawnie i życzliwie odpowiadali na liczne pytania przedszkolaków, zaprezentowali dzieciom elementy ochrony, z których korzystają w swojej codziennie pracy, takie jak kamizelka kuloodporna, kamizelka odblaskowa i inne przedmioty, z którymi dzieci mogły spotkać się po raz pierwszy.  Ale najlepsze zostało na koniec – to radiowozy policyjne. Tutaj zabawa zaczęła się na całego: wsiadanie za kierownice, używanie przycisków, guziczków i pilotów jak prawdziwi funkcjonariusze policji, to dla przedszkolaków ogromna frajda. Dzieci już wiedzą, jak wygląda radiowóz w akcji na tzn. „bombach”. Po spotkaniu zdecydowana większość zapragnęła zostać policjantami i policjantkami. Trzymamy kciuki za wszystkie dzieci i ich marzenia.

Przeprowadziliśmy krótki sprawdzian wiedzy najmłodszych mieszkańców Woli i na jego podstawie wystawiliśmy przedszkolakom najwyższe oceny za znajomość numerów alarmowych, za właściwe nazwanie wszystkich służb ratunkowych, za znajomość zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach i wreszcie za aktywny udział w spotkaniu. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały odblaski w kształcie funkcjonariusza policji i radiowozu. Prezenty dla przedszkolaków ufundowało Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy.

Zobacz galerię (7 zdjęć)