null

Wolskie przedszkolaki świecą odblaskiem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedszkolaki słuchaja uważnie policjantki.
Zajęcia z przedszkolakami o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Wola wspólnie z Komendą Rejonową Policji Warszawa IV zorganizowali kolejne spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Woli. Tym razem odwiedzili Przedszkole nr 172 przy ul. Żytniej 71.

1 października br. to ustanowiony przez policję Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków, rozpoczynający kampanię „Świeć przykładem”, która ma na celu edukować pieszych uczestników w zakresie bezpieczeństwa i noszenia odblasków. Jesień to trudna pora roku nie tylko ze względu na chłód i niepogodę. Szybko robi się ciemno, a częste opady deszczu pogarszają widoczność. Z tego względu rośnie zagrożenie dla pieszych, którzy także są uczestnikami ruchu drogowego. Nosząc odblaski jesteśmy bardziej widoczni, dzięki czemu kierowca samochodu dostrzeże nas o wiele wcześniej i zdąży bezpiecznie na czas zahamować. Pamiętajmy zatem, że prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł pojazdu i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.

Spotkanie było poświęcone bezpieczeństwu w drodze do przedszkola od momentu wyjścia z mieszkania. Policjantka przedstawiła dzieciom sposób bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych, przypomniała o konieczności zatrzymania się, spojrzenia w lewo, prawo i następnie w lewo oraz o potrzebie zwrócenia uwagi na kolor światła na sygnalizatorze, jeżeli jest obok, a także apelowała o noszenie odblasków w widocznym miejscu np. na plecaku, kurtce. Prowadząca przypomniała również dzieciom jak ważne jest odpowiednie zachowywanie się w środkach  komunikacji miejskiej, aby przejazd był bezpieczny dla podróżujących przedszkolaków.

Dzieci uważnie słuchały oraz chętnie doskonaliły znajomość numerów telefonów alarmowych, w tym najważniejszego numeru 112. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach przedszkolaki otrzymały odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Dzieci siedzą na dywanie i słuchaja policjantki.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Policjantka stoi tyłem do dzieci i pokazuje napis polcja na mundurze.
Dzieci pokazują otrzymane odblaski.
Przedstawicielka delegatury BBiZK rozdaje dzieciom odblaski.