null

Wtargnięcie zabójcy do szkoły – pokaz i konferencja prasowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W środę, 16 października, (III LO im. Gen. Sowińskiego, ul. Rogalińska 2) zapraszamy przedstawicieli mediów na pokaz wtargnięcia uzbrojonego napastnika do placówki oświatowej. Tematyka wydarzenia jest związana ze zjawiskiem nazywanym przez służby policyjne „aktywnym zabójcą”.

Zainteresowanych dziennikarzy prosimy o przyjście do godz. 10.45.

Aktywny zabójca to osoba, której celem nie jest zabicie konkretnej osoby, tylko zabójstwo w danym miejscu jak największej liczby ludzi. Najtragiczniejszy przykład takiego działania w Europie miał miejsce na norweskiej wyspie Utøya w 2011 r.  

Celem pokazu będzie zaprezentowanie działania służb mundurowych i ratowniczych w rozwiązaniu sytuacji związanej z atakiem zabójcy oraz propagowanie wśród nauczycieli i młodzieży bezpiecznych zachowań. Pokaz, zmontowany na jego podstawie film dydaktyczny, podręcznik oraz warsztaty dla nauczycieli jest nowatorskim projektem realizowanym w Warszawie po raz pierwszy.

Relacje na żywo z pokazu działania służb dziennikarze i zaproszeni nauczyciele będą oglądać w sali obok na ekranie. Dla operatorów kamer i fotografów przewidziano możliwość krótkiej rejestracji początku akcji. Prosimy o wyposażenie się w zatyczki do uszu. Bezpośrednio po pokazie rozpocznie się konferencja prasowa.

Organizatorem pokazu jest m.st. Warszawa, Komenda Stołeczna Policji, III LO im. Gen Sowińskiego przy współpracy Komendy Miejskiej PSP, Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans".

Uczniowie biorący udział w pokazie są pełnoletni oraz znajdują się pod opieką szkolnych psychologów.