Wyjazdowa sesja Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w BBiZK

Wyjazdowa sesja Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Dzielnicy Włochy Fot. M. Fuhrmann

W siedzibie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy odbyła się dzisiaj wyjazdowa sesja Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Dzielnicy Włochy.

Wizyta miała na celu przybliżenie zakresu działalności Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy oraz zapoznanie ze szczegółami funkcjonowania systemu monitoringu miejskiego. Największe zainteresowanie wśród gości wzbudziła sala Zintegrowanego Stanowiska Koordynacji i Reagowania, gdzie wyznaczeni funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownicy Służby Dyżurnej Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w stolicy.

Radni usłyszeli od Dyrektora Marka Kujawy jak powstało Centrum Bezpieczeństwa na Młynarskiej, jakie obecnie realizuje zadania i jak oddziaływuje na bezpieczeństwo miasta. Największym zainteresowaniem cieszyły się kwestie związane z systemem monitoringu miejskiego, a szczególnie zasady dyslokacji kamer na terenie miasta, możliwości techniczne i perspektywy rozwoju systemu.

Ta wizyta poszerzyła wiedzę radnych na temat zarządzania bezpieczeństwem miasta, dała możliwość zgłoszenia uwag i wymiany doświadczeń, co z pewnością korzystnie wpłynie na merytoryczne działania Komisji na terenie dzielnicy Włochy.