null

Wyłudzenia pieniędzy od osób starszych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Klub Seniora
Klub Seniora "Relax". Fot. BBiZK

Najpierw długa, pełna emocji rozmowa, mająca na celu wzbudzić chęć pomocy najbliższym lub ratowania własnych oszczędności. Szybkie przekazanie gotówki, wypłata w banku lub zaciągnięcie kredytu. Później już tylko cisza w słuchawce…

Mimo, że seniorzy znają metody, którymi posługują się oszuści, nadal wielu z nich daje się nabrać i oddaje oszczędności swojego całego życia w obce ręce. Podczas warsztatów edukacyjnych dla grupy seniorów w Wawerskim Centrum Kultury Filia Anin przy ul. V Poprzecznej 13, policjantka z Komisariatu Policji Warszawa Wawer oraz przedstawiciele wawerskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego rozmawiali o różnych sposobach dokonywania przestępstw na szkodę osób starszych.

W kolejnej części spotkania, przypomniano o korzystaniu i noszeniu elementów odblaskowych, które w okresie jesienno-zimowym, podczas złych warunków pogodowych, znacznie poprawiają bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego.

Na zakończenie spotkania przypomniano seniorom sygnały alarmowe używane w systemie alarmowania i ostrzegania ludności oraz uprzedzono o zaplanowanym na 14 listopada uruchomieniu syren.

Przedstawiciele Delegatury BBiZK przekazali seniorom, wyposażone w elementy odblaskowe upominki i materiały edukacyjne.  

Klub Seniora "Relax". Fot. BBiZK