null

Z Borsukiem bezpieczniej na Ochocie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Z Borsukiem bezpieczniej na Ochocie
Z Borsukiem bezpieczniej na Ochocie

W ramach działalności edukacyjnej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Ochota oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, przy wsparciu maskotki Komendy Stołecznej Policji – Borsuka, dzieci z Przedszkola nr 176 uczestniczyły w warsztatach o bezpieczeństwie.

Przedszkolaki w interaktywny sposób, przy wykorzystaniu gadżetów imitujących przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, uczyły się jak prawidłowo poruszać się na drodze i jak bezpiecznie pokonywać przejście dla pieszych. Dużą atrakcją było poznawanie elementów ubioru mundurowych z „drogówki” i możliwość ich przymierzenia. Wyjaśniono też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są dla pieszego elementy odblaskowe.
Warsztaty były również doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom o tym, jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przytrafić podczas zabawy na podwórku, w parku czy w drodze do przedszkola. Wiedza, jak postępować, gdy zaczepi ich nieznajomy lub, gdy spotkają niebezpiecznego psa, może ocalić zdrowie dziecka i ułatwić Policji ujęcie przestępcy. Wspólnie powtórzono, kogo powiadomić w takich sytuacjach i jakich informacji udzielać podczas rozmowy z operatorem numeru 112. Przedszkolaki poznały metody zapamiętywania ważnych numerów alarmowych oraz przyjmowania pozycji ochronnych.
Dzieci podczas warsztatów były bardzo aktywne, bawiły się, zdobywając równocześnie wiedzę o bezpiecznych zachowaniach. Pod koniec zajęć przekazano im ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego opaski odblaskowe.

 

Z Borsukiem bezpieczniej na Ochocie
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Z Borsukiem bezpieczniej na Ochocie