null

Z dziećmi o zasadach bezpiecznej zabawy nad wodą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjant z Komisariatu Policji Warszawa Wesoła opowiada zebranym, siedzącym na podłodze, dzieciom o zasadach bezpiecznej zabawy nad wodą

Podczas warszawskiego „Lata w mieście” na terenie dzielnicy Wesoła, dzieci i młodzież mają możliwość bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych, takich jak kompleks basenowy „Wesolandia”.

Była to dobra okazja do zorganizowania spotkania z najmłodszymi mieszkańcami, w którym uczestniczyli przedstawiciel Delegatury Biura bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła oraz policjant z Komisariatu Policji Warszawa-Wesoła.

W spotkaniu więzło udział 30 dzieci, którym przypomniano zasady bezpiecznej zabawy nad wodą. Słuchacze dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzać czas na basenie, a także na kąpieliskach otwartych. Co należy zrobić, kiedy się zgubimy na zatłoczonej plaży, lub jak widzimy, że ktoś się topi. Dzieciom zostały również przypomniane najważniejsze numery telefonów, w tym europejski numer alarmowy – 112.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały książeczki – kolorowanki „Pomagam, bo umiem” oraz zawieszki odblaskowe, które poprawiają widoczność, a tym samym bezpieczeństwo, podczas wieczornych spacerów.