null

Z życia Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciel Centrum Powiadamiania Ratunkowego rozdaje gadżety z logo numeru 112.
Centrum Powiadamiania Ratunkowego edukuje na festynie. Fot. BBiZK

A co oprócz ratowania życia?

W dniu 21 maja 2022 r. przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego wybrali się na festyn rodzinny pod szyldem „Ogniskowe Prezentacje” do Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3 w dzielnicy Praga Południe.

Celem wycieczki było promowanie numeru alarmowego 112 oraz edukacja na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa osób dokonujących zgłoszeń na numer alarmowy. 

Operatorzy po krótce przedstawili, w jaki sposób działa numer alarmowy, do jakiego rodzaju zgłoszeń jest on dedykowany, jak zachować się podczas zgłoszenia alarmowego oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo udzielając pomocy osobom poszkodowanym. 

Następnie operatorzy nakreślili w skrócie jak funkcjonują służby, do których na co dzień przekazywane są zgłoszenia z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Opowiedzieli o typowych zdarzeniach kierowanych do Państwowej Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego i Policji. 

Druga część spotkania poświęcona była na pytania od uczestników pikniku. Tematyka dotycząca numeru alarmowego wywołała duże zainteresowanie, zarówno wśród rodziców, jak i dzieci. Operatorzy odpowiadali na szereg pytań związanych z funkcjonowaniem systemu powiadamiania ratunkowego.

Na koniec rodziny z dziećmi zostały obdarowane gadżetami z logo numeru 112. Największym powodzeniem cieszyły się odblaski, bidony, kredki, piórniki oraz broszury informacyjne.

Edukacja na temat numeru alarmowego 112 to ważny obszar pracy Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdyż wyedukowane społeczeństwo, to świadome społeczeństwo, a dzięki temu i praca operatorów staje się łatwiejsza.

Przedstawiciel Centrum Powiadamiania Ratunkowego przedstawia działanie numeru alarmowego 112.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Przedstawiciel Centrum Powiadamiania Ratunkowego wręcza ulotki osobom na festynie rodzinnym.
Gadżety z numerem 112 leżące na stole.
Zakładki z instrukcją co zrobić gdy chcesz wybrać numer 112.
Przedstawiciel Centrum Powiadamiania Ratunkowego na stoisku z gadżetami z logo numer 112.
1. Przedstawiciel Centrum Powiadamiania Ratunkowego stoi obok rolapu numer ratunkowego 112.