Zajęcia "Bezpieczne dziecko na drodze" w Miasteczku Ruchu Drogowego

Zajęcia „Bezpieczne dziecko na drodze”. Fot. BBiZK

W Miasteczku Ruchu Drogowego zorganizowano zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu Ursusa i Włoch pn.: „Bezpieczne dziecko na drodze”.

Z inicjatywy dwóch sąsiadujących Dzielnic Włoch i Ursusa, przedstawiciele Delegatur Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji, przeprowadzili w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko na drodze”, kolejne zajęcia edukacyjne z zakresu bezpiecznych zachowań na drodze. Dzieci poznały przepisy ruchu drogowego, zasady przechodzenia przez jezdnię oraz jazdy rowerem po drodze. Szczególnie dużo uwagi poświęcono omówieniu zasad poruszania się po drodze dla rowerów i przejazdach rowerowych oraz poruszania się po zmroku i w złych warunkach atmosferycznych.

Podczas zajęć dzieci miały możliwość doskonalenia jazdy na rowerze, jak również sposobność do złożenia egzaminu na kratę rowerową. Wszystkim, którzy pomyślnie zdali egzamin - gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy jesiennych zajęć pn.: „Bezpieczne dziecko na drodze”, otrzymali od przedstawicieli Delegatur BBiZK elementy odblaskowe i breloczki, zawieszko oraz kamizelki odblaskowe.