null

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczniowie siedzą w kręgu na podłodze, słuchają policjantki mówiącej o zasadach bezpiecznego zachowania się na ulicy i w ruchu miejskim.
Zajęcia o bezpieczeństwie w szkole podstawowej. Fot. BBiZK

W dniu 8 września br. przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy wraz z policjantką z Wydziału ds. nieletnich i patologii KRP Warszawa III odwiedzili Szkołę Podstawową Nr 94 przy ul. Cietrzewia 22A w Dzielnicy Włochy.

W trakcie spotkania funkcjonariuszka Policji przeprowadziła zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznego zachowania się na ulicy, w tym m.in. podczas przechodzenia przez jezdnię, poruszania się rowerem, zachowania w środkach komunikacji miejskiej oraz podczas jazdy samochodem. W sposób przystępny dla dzieci policjantka informowała o roli, jaką pełnią pasy bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem. Uczniowie dowiedzieli się także o zasadach postępowania w przypadku kontaktów z osobami obcymi, jak wzywać pomocy przy użyciu numerów alarmowych oraz poznali zasady korzystania z numeru 112.

Podczas spotkania przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy przekazał dzieciom elementy odblaskowe, które powinny być wykorzystywane przez pieszych na drodze publicznej (tzw. odblaski) oraz komiks „Pomagam, bo umiem”, ufundowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Pracownik Delegatury BBiZK przekazuje nauczycielce kolorowanki „Pomagam, bo umiem” oraz elementy odblaskowe dla uczniów uczestniczących w spotkaniu.