null

Zajęcia edukacyjne dla seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W świetlicy Domu Opieki siedzą seniorzy. Przed nimi stoją strażnicy miejscy, a pomiędzy nimi pracownik Delegatury SCB, który rozmawia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i demonstruje opaski odblaskowe.
Zajęcia o bezpieczństwie dla seniorów | Autor: SCB

Delegatura Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Białołęka wraz ze strażnikami miejskimi z Referatu Profilaktyki zorganizowała spotkanie z seniorami zamieszkałymi w domu opieki.

Tematem spotkania funkcjonariuszy Straży Miejskiej m.st. Warszawy i pracowników Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa z seniorami przebywającymi w domu opieki Rezydencja Dąbrówka przy ulicy Czeremchowej 40F było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Poruszono takie tematy jak:

  • pierwsza pomoc przedmedyczna,
  • jak zachować się w sytuacjach zagrożenia,
  • działania Straży Miejskiej m.st. Warszawy w ramach kampanii „Bezpieczny senior”,
  • zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
  • informacja dotyczącą karty ICE.

Karta ICE (In Case of Emergency) to plastikowa karta wielkości wizytówki, na której znajduje się imię, nazwisko i dane osobowe właściciela oraz numery telefonów do dwóch osób, które należy powiadomić w razie nagłego wypadku.

Pracownik Delegatury SCB dodał, jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo osoby starszej poruszającej się w ruchu ulicznym, po zmierzchu. Następnie wręczył zebranym opaski odblaskowe przygotowane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa. 

W dyskusji seniorzy podawali przykłady różnych zdarzeń, które dotknęły ich osobiście oraz znajomych.

Na zakończenie spotkania koordynator Rezydencji Dąbrówka podziękowała strażnikom miejskim i przedstawicielom Delegatury SCB za cenne spotkanie.