null

Zajęcia edukacyjne z policyjnym Borsukiem na Pradze-Północ

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sierżant Borsuk instruuje grupę dzieci, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę prezentując tarczę do zatrzymywania pojazdów, zwaną potocznie „lizakiem policyjnym”.
Spotkanie o bezpieczeństwie z przedszkolakami. | Autor: BBiZK

Jak prawidłowo wezwać służby? Co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Kto to jest nieznajomy i jak się zachować, kiedy nas zaczepia? Jak zachować się w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu? Co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Jak taką pomoc wezwać? Na te i inne pytania przedszkolaki odpowiadały, wykazując się całkiem sporą wiedzą i przede wszystkim świadomością zagrożeń.

Sierżant Borsuk – maskotka Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusz Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Północ odwiedzili w dniu 6 grudnia 2022 roku Przedszkole nr 165 przy ul. Ratuszowej 8a w Warszawie. Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie.

Z dziećmi omówiono także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym – jako piesi, rowerzyści, czy pasażerowie samochodu. Sierżant Borsuk opowiedział o swojej pracy, o różnorodności realizowanych przez policję zadań, o tym kto (jakie zwierzęta) pomagają w pracy policji oraz jak rozpoznać policjanta.

Tematyka i sposób prowadzenia zajęć były dostosowane do wieku dzieci, które były podzielone na grupy maluchów i starszaków. Tego typu zajęcia prowadzone są na bieżąco, we wszystkich przedszkolach, przez cały rok, dlatego wiedza dzieci jest naprawdę imponująca. Wielokrotnie zdarza się, że dzieci opowiadają, jak dopilnowują swoich rodziców, żeby i oni dbali o swoje bezpieczeństwo, np. zapinając pasy w samochodzie i prawidłowo przechodząc przez ulicę.

Przedszkolaki, za swoją aktywność na zajęciach zostały nagrodzone opaskami odblaskowymi podarowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Odblaski znacząco poprawiają widoczność na drodze, po zmroku i dlatego są niezbędnym elementem wyposażenia każdego pieszego.

Sierżant Borsuk oraz funkcjonariusz KRP Warszawa VI prowadzą zajęcia o bezpieczeństwie z grupą dzieci.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Dziewczynka odpowiada na pytania policjantów.
Dziewczynka odpowiada na pytania policjantów.
Dziewczynka zgłasza chęć zadania pytania policjantom.
Zdjęcie grupowe dzieci z Sierżantem Borsukiem, funkcjonariuszką KRP warszawa VI oraz przedstawicielem Delegatury BBiZK w Dzielnicy Praga-Północ – dzieci prezentują podarowane im opaski odblaskowe.