null

Dopalacze. Narkotyki? Zajęcia dla młodzieży w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie z uczniami o szkodliwości dopalaczy i narkotyków. Fot. BBiZK

25 października 2022 roku uczniowie klas 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej nr 376 przy ul. Ziemskiego 22 w Warszawie uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych, zorganizowanych przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów.

Do udziału w spotkaniu i poprowadzeniu zajęć zaproszono funkcjonariuszki policji z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów i Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji wraz z psami służbowymi.

Zajęcia rozpoczęto od krótkiego wprowadzenia uczniów w tematykę związaną z dopalaczami i środkami psychoaktywnymi oraz ich zgubnym działaniem i wpływem na młody organizm. W tym celu przedstawicielka Delegatury BBiZK zaprezentowała film edukacyjny z serii „Nie warto ryzykować! Dopalacze. Narkotyki”, do którego o komentarz poproszono obecne policjantki.

Następnie przewodniczka biorących udział w spotkaniu psów specjalnych opowiedziała o ich pracy w służbie policji, m.in. wykorzystaniu do tropień, wykrywaniu środków odurzających oraz materiałów pirotechnicznych, co spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży.

Jednak głównym i najważniejszym celem spotkania było uświadomienie uczniom odpowiedzialności prawnej i konsekwencji jakie niesie posiadanie, zażywania oraz dystrybuowania substancji psychoaktywnych, a tym samym zapobieganie uzależnieniom wśród młodzieży.

Zobacz galerię (5 zdjęć)