Zajęcia w wawerskim Miasteczku Ruchu Drogowego

Umundurowany policjant Wydziału Ruchu Drogowego KSP wskazując na znak drogowy "Droga dla rowerów", uczy przedszkolaki, w jakich sytuacjach mogą korzystać ze ścieżek rowerowych.

W piątek 1 października, w Miasteczku Ruchu Drogowego znajdującego się przy ul. Trakt Lubelski, przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wawer i policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Podczas zabawy dzieci przypomniały sobie, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i w którym miejscu, co oznaczają znaki drogowe i czy możemy chodzić po ścieżce rowerowej.

Funkcjonariusz udzielił wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania i poruszania się na ulicy oraz pod jaki numer trzeba dzwonić, żeby wezwać pomoc.

Na zakończenie spotkania, uczestnicy otrzymali odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Gadżety przyczepione do kurtek sprawiają, że pieszy jest widoczny z odległości 150 m i bardziej bezpieczny.

Umundurowany policjant Wydziału Ruchu Drogowego KSP tłumaczy grupie przedszkolaków, jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych.
Grupa przedszkolaków ogląda motocykl policyjny.
Pracownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Wawer wręcza przedszkolakom elementy odblaskowe.