null

Zakupy policji na EURO 2012

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prezydent Warszawy wręczyła dyplomy nowo zakupionych koni
R. Motyl. Prezydent Warszawy wręczyła dyplomy nowo zakupionych koni

Nowe samochody, ambulans techniki kryminalistyczne, sprzęt biurowy, komputery, narkotesty oraz konie i psy – o m.in. takie wyposażenie i zwierzęta, dzięki funduszom przekazanym przez Miasto st. Warszawa, wzbogaciła się w tym roku stołeczna policja.

Rok 2011 kończymy ważnym podsumowaniem związanym z zapewnieniem bezpieczeństwa na warszawskich ulicach. – powiedziała podczas konferencji prasowej nt. dofinansowanie Hanna Gronkiewicz-Waltz - Trudniej byłoby je utrzymać bez specjalistycznego sprzętu, w który sukcesywnie wyposażamy stołeczną policję. W ciągu ostatnich pięciu lat, wliczając 2011 r., przekazaliśmy tej służbie ponad 109 mln zł.

Prezydent Warszawy wyraziła nadzieję, że przekazany sprzęt ułatwi policji pracę i pomoże dbać o bezpieczeństwo warszawiaków. Zakupiony w tym roku sprzęt uzupełnia ten już używany w Komisariatach. Co jest ważne, zwłaszcza teraz w kontekście zbliżających się mistrzostw EURO 2012.
Za przekazane fundusze prezydent Warszawy podziękował insp. Tadeusz Bereda, zastępca komendanta stołecznego policji.

Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego podkreśliła, że wszelkie zakupy i wydatki są konsultowane z policją. Przypomniała także bardzo przydatne i kosztowne wyposażenie, które w latach ubiegłych dostali warszawscy funkcjonariusze jak mobilne posterunki, łódź motorową napędzaną śmigłem, mobilne centrum dowodzeni i 192 rożnych pojazdów.

W roku 2011 stołeczna policja otrzymała ponad 15 mln zł. Oprócz wydatków majątkowych oraz bieżących jak np. nagrody oraz opłacenie służb ponadnormatywnych i kandydackich, wykonano także modernizacje i remonty pomieszczeń służbowych.

Więcej informacji na temat zakupów oraz koni i psów służbowych w załączniku.


Zobacz galerię (12 zdjęć)

Załączniki: