null

Źródła wiedzy o koronawirusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

20 marca 2020 r. został ogłoszony stan epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, zachęcamy do bieżącego śledzenia informacji, wytycznych i zaleceń na stronach poniższych instytucji.

Główny Inspektorat Sanitarny na swojej stronie na bieżąco publikuje informacje o nowym koronawirusie oraz zalecenia dla podróżnych, ludności, służb medycznych i instytucji.

https://gis.gov.pl/

Bieżące komunikaty, informacje, porady odnośnie koronawirusa znajdują się również w serwisie rządowym na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Powiatowa Stacja Stanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie. zamieszcza bieżące informacje związane z koronawirusem oraz komunikaty przedstawiające sytuację epidemiologiczną na terenie m.st. Warszawy.

https://www.pssewawa.pl/

Na stronie Ministerstwa Zdrowia zostały zebrane i w przystępny sposób przedstawione informacje i zalecenia dotyczące koronawirusa.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, dla osób podróżujących do określonych państw i regionów, zamieszcza ostrzeżenia i rekomendacje m.in. w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa.

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Państwowy Zakład Higieny – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zamieścił ikonografiki Światowej Organizacji Zdrowia, które informują jak można ograniczyć ryzyko zakażenia się wirusem.

https://www.pzh.gov.pl/jak-uchronic-sie-przed-koronawirusem-infografiki

Zobacz galerię (8 zdjęć)

Załączniki: