Spotkanie przeprowadzono z dziećmi w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 217 przy ul. Paderewskiego 45 w Warszawie.
W dniu 12 stycznia 2021 roku przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów wraz z Policjantami z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 217 przy ul. Paderewskiego 45 w Warszawie.
Operatorzy z Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu, przez całą dobę czuwają, aby mieszkańcy Warszawy mogli być bezpieczni. Czasami są w stanie zapobiec niebezpiecznemu zdarzeniu, kiedy indziej reagują, gdy coś już się wydarzy. Zawsze jednak są gotowi służyć pomocą.
W tym roku Sylwester w stolicy będzie wyglądał inaczej: zamiast fajerwerków i koncertów na scenie przygotowaliśmy spektakularny pokaz świateł. Będzie on widoczny na fasadzie Pałacu Kultury. Nowy Rok przywitajmy w domach - pokaz będzie można oglądać w internecie oraz z okien i balkonów.
Myśląc o świętach pamiętajmy o bezpieczeństwie. Zadbajmy wspólnie, by okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, nie został zakłócony przez przykre dla nas niespodzianki.
Od wielu miesięcy prowadzimy kampanię informacyjną, która przypomina mieszkańcom o wytycznych sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa.
Praca operatora telefonu 112 to ciągły stres i wielokrotnie „walka” o życie i zdrowie innych.
Okres jesienno-zimowym to czas, w którym ryzyko powstania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla w naszych mieszkaniach wzrasta.
Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy zapowiedział, że w przypadku dalszej eskalacji działań policji na ulicach miasta wstrzyma współfinansowanie działań stołecznej policji.
Operatorzy z Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu, przez całą dobę czuwają, aby mieszkańcy Warszawy mogli być bezpieczni. Czasami są w stanie zapobiec niebezpiecznemu zdarzeniu, kiedy indziej reagują, gdy coś już się wydarzy. Zawsze jednak są gotowi służyć pomocą.
Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Rafała Trzaskowskiego dwa autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zostały dostosowane do transportu pacjentów do tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. Pojazdy zostały wyposażone m.in. w specjalne stanowiska z tlenem dla ponad 20 osób.
Mimo zakazu podtrzymanego przez sąd okręgowy i apelacyjny, 11 listopada w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości. Stolica liczy straty–wyrwane słupki i kostka brukowa, zniszczona stacja Veturilo i podpalone drzwi miejskiego urzędu–naprawa zniszczeń będzie kosztowała kilkadziesiąt tysięcy złotych.
W związku z zamieszczoną przez wojewodę na stronie BIP negatywną opinią inspekcji sanitarnej, Prezydent m.st. Warszawy zakazał organizacji Marszu Niepodległości. Decyzja w tej sprawie została 6 listopada złożona w Sądzie Okręgowym w Warszawie.
Stolica pomoże w transporcie chorych do Szpitala Narodowego. W tym celu dostosujemy dwa autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego na potrzeby pacjentów – będą one wyposażone m.in. w specjalne stanowiska z tlenem nawet dla 30 osób.
Warszawa podejmuje kolejne kroki w walce z epidemią. Reagując na sygnały płynące od ratowników medycznych, zdecydowaliśmy się pomóc w sprawnej dezynfekcji karetek pogotowia.