• Artykuł

Pokazy możliwości sprawnościowych i technicznych służb bezpieczeństwa, turniej o Puchar Lata, miasteczko sportowe oraz wieczorny koncert „Rockowy Finał Lata”, w którym wystąpią zespoły: IRA, Rock Loves Chopin 2 oraz Chemia. Tak będzie wyglądał tegoroczny finał akcji „Lato w mieście”. W piątek, 20 sierpnia, zapraszamy wszystkich warszawiaków na moc atrakcji przygotowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa. Start na Agrykoli o godz. 11.

• Artykuł

W adaptowanym na potrzeby miasta budynku przyszłego Centrum Bezpieczeństwa m. st. Warszawy przy ul. Młynarskiej, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, w obecności ministra spraw wewnętrznych Jerzego Millera, podpisali porozumienia o powstaniu Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

• Artykuł

Z okazji 90-lecia Policji Wodnej w Polsce w Komisariacie Rzecznym odbyło się uroczyste przekazanie stołecznej policji łodzi motorowej kupionej za fundusze Miasta.

• Artykuł

W stołecznym ratuszu dzieci z sześciu stołecznych przedszkoli odebrały nagrody za swe prace plastyczne nadesłane na konkurs pn.: „Przedszkolak bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego” zorganizowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

• Artykuł

Przekazane konie, które zwiększyły stan oddziału do 14 zwierząt, oraz sprzęt to już trzecia w tym roku transza wyposażenia stołecznej policji zakupionego przez Miasto.

• Artykuł

Imprezy powodujące utrudnienia w ruchu lub wymagające korzystania z drogi w sposób szczególny zwane imprezami w pasie drogi mogą mieć charakter imprezy sportowej, parady lub imprezy artystyczno-rozrywkowej.

• Artykuł

W dniu 12 maja 2022 r., Uchwałą nr LXIV/2102/2022 Rady m.st. Warszawy, został wprowadzony Program zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli pn. „Polityka bezpieczeństwa m.st. Warszawy”.

• Artykuł

Afrykański pomór świń jest to groźna, zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa świń domowych, świniodzików oraz dzików. Zakażenie przebiega powoli i obejmuje znaczny odsetek zwierząt w stadzie, przy czym śmiertelność wynosi nawet 100%. Co należy zrobić, by nie dopuścić wirusa do stada świń? zawiadom Inspekcję Weterynaryjną o podejrzeniu wystąpienia choroby; solidnie zabezpieczyć chlewnię, miejsce przechowywania zwierząt; nie wpuszczać na teren gospodarstwa pojazdów oraz osób...

• Artykuł

Program zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli m.st. Warszawy na lata 2016 – 2021 pn. „Bezpieczna Warszawa” był powiatową strategią bezpieczeństwa przygotowaną przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku m.st. Warszawy (art. 38a ust. 2, ustawy o samorządzie powiatowym Dz. U. z 2022 r. poz. 528).

• Artykuł

Informacja w reakcji na narastające poczucie zagrożenia sygnalizowane przez mieszkańców w związku z sytuacją w Ukrainie.

• Artykuł

Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom i turystom stolicy samorząd warszawski od wielu lat corocznie ponosi znaczne nakłady finansowe na bezpośrednie wsparcie Państwowej Straży Pożarnej. W latach 1999-2021 na ten cel przekazano łącznie 184 654 286 zł.

• Artykuł

Bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu daje podstawę do harmonijnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Zaspokojenie jednej z podstawowych potrzeb człowieka, jaką jest poczucie bezpieczeństwa, wymaga podejmowania szeregu wielokierunkowych przedsięwzięć, często z różnymi instytucjami. Ważne jest, by pamiętać, że wszyscy mamy wpływ na nasze bezpieczeństwo.

• Artykuł

Jak przygotować się na wypadek awarii w systemie elektroenergetycznym (blackoutu)?

• Artykuł

Bezpieczeństwo mieszkańców stolicy to jeden z najważniejszych priorytetów władz miasta stołecznego Warszawy. Uzasadnia to od lat wsparcie finansowe samorządu warszawskiego na rzecz Komendy Stołecznej Policji. W latach 1995-2021 na ten cel przeznaczono 370 225 006 zł.