• Artykuł

  W stołecznym ratuszu dzieci z sześciu stołecznych przedszkoli odebrały nagrody za swe prace plastyczne nadesłane na konkurs pn.: „Przedszkolak bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego” zorganizowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

 • Artykuł

  Przekazane konie, które zwiększyły stan oddziału do 14 zwierząt, oraz sprzęt to już trzecia w tym roku transza wyposażenia stołecznej policji zakupionego przez Miasto.

 • Artykuł

  Imprezy powodujące utrudnienia w ruchu lub wymagające korzystania z drogi w sposób szczególny zwane imprezami w pasie drogi mogą mieć charakter imprezy sportowej, parady lub imprezy artystyczno-rozrywkowej.

 • Artykuł

  W dniu 12 maja 2022 r., Uchwałą nr LXIV/2102/2022 Rady m.st. Warszawy, został wprowadzony Program zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli pn. „Polityka bezpieczeństwa m.st. Warszawy”.

 • Artykuł

  Afrykański pomór świń jest to groźna, zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa świń domowych, świniodzików oraz dzików. Zakażenie przebiega powoli i obejmuje znaczny odsetek zwierząt w stadzie, przy czym śmiertelność wynosi nawet 100%. Co należy zrobić, by nie dopuścić wirusa do stada świń? zawiadom Inspekcję Weterynaryjną o podejrzeniu wystąpienia choroby; solidnie zabezpieczyć chlewnię, miejsce przechowywania zwierząt; nie wpuszczać na teren gospodarstwa pojazdów oraz osób...

 • Artykuł

  Program zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli m.st. Warszawy na lata 2016 – 2021 pn. „Bezpieczna Warszawa” był powiatową strategią bezpieczeństwa przygotowaną przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku m.st. Warszawy (art. 38a ust. 2, ustawy o samorządzie powiatowym Dz. U. z 2022 r. poz. 528).

 • Artykuł

  Informacja w reakcji na narastające poczucie zagrożenia sygnalizowane przez mieszkańców w związku z sytuacją w Ukrainie.

 • Artykuł

  Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom i turystom stolicy samorząd warszawski od wielu lat corocznie ponosi znaczne nakłady finansowe na bezpośrednie wsparcie Państwowej Straży Pożarnej. W latach 1999-2021 na ten cel przekazano łącznie 184 654 286 zł.

 • Artykuł

  Bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu daje podstawę do harmonijnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Zaspokojenie jednej z podstawowych potrzeb człowieka, jaką jest poczucie bezpieczeństwa, wymaga podejmowania szeregu wielokierunkowych przedsięwzięć, często z różnymi instytucjami. Ważne jest, by pamiętać, że wszyscy mamy wpływ na nasze bezpieczeństwo.

 • Artykuł

  Jak przygotować się na wypadek awarii w systemie elektroenergetycznym (blackoutu)?

 • Artykuł

  Bezpieczeństwo mieszkańców stolicy to jeden z najważniejszych priorytetów władz miasta stołecznego Warszawy. Uzasadnia to od lat wsparcie finansowe samorządu warszawskiego na rzecz Komendy Stołecznej Policji. W latach 1995-2021 na ten cel przeznaczono 370 225 006 zł.