• Artykuł

  W czwartek 22 lutego 2024 r. w bemowskim ratuszu odbyło się spotkanie dyrektorów i pedagogów bemowskich szkół podstawowych z policjantami zajmującymi się na co dzień problematyką nieletnich.

 • Artykuł

  Innowacyjne monitorowanie sytuacji kryzysowych i kompleksowe podejście do bezpieczeństwa to priorytet m.st. Warszawy. Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa rozbudowuje i modernizuje system monitoringu wizyjnego, ale też dba o sprawne działanie Miejskiego Centrum Kontaktu 19115. Wszystko po to, by jak najszybciej reagować na zgłoszenia mieszkańców. Miasto wspólnie z rządem podejmuje również prace nad zmianami w obronie cywilnej.

 • Artykuł

  Pensjonariusze Domu Opieki Rezydencja Dąbrówka przy ul. Czeremchowej 40F wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Białołęka oraz policjantki – oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz funkcjonariuszkę z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej.

 • Artykuł

  Szeroki dostęp do Internetu stwarza wiele możliwości zarówno dotyczących zabawy, jak i nauki. Równocześnie w sieci pojawiają się coraz to nowsze zagrożenia dotykające często ludzi młodych oraz dzieci. Wychodząc naprzeciw potrzebie przeciwdziałania w tym temacie, Delegatura Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Wesoła zorganizowała w liceum ogólnokształcącym cykl spotkań dla uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej.

 • Artykuł

  Obchodzone 11 lutego święto Europejskiego Numeru Alarmowego 112 to także święto operatorów z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie. W 2023 roku w stolicy odebrano ponad milion połączeń telefonicznych. Prezydent Rafał Trzaskowski i wojewoda Mariusz Frankowski wyróżnili dzisiaj pracowników centrum.

 • Artykuł

  7 lutego 2024 r. przedstawicielka Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Praga-Południe wspólnie z policjantem Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie spotkali się dziećmi uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej nr 312 na Pradze-Południe.

 • Artykuł

  Przedstawiciele Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Targówek wraz z policjantami z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji po raz kolejny zorganizowali spotkania na temat bezpieczeństwa w przedszkolach na warszawskim Targówku. Zajęcia odbyły się 26 i 31 stycznia 2024 roku.

 • Artykuł

  W dniu 6 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 395 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego przy ul. Sierakowskiego 9 w Warszawie odbył się I praski konkurs dla dzieci pt. "Niech każdy się dowie, co wpływa na bezpieczeństwo i zdrowie". Konkurs został zorganizowany przez Dyrekcję oraz pracowników szkoły we współpracy z Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Praga-Północ.

 • Artykuł

  Z inicjatywy Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w poniedziałek 5 lutego 2024 r. w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbył się dyżur dla mieszkańców, który dotyczył bezpieczeństwa.

 • Artykuł

  Pod koniec stycznia przedstawiciele Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Praga-Południe wspólnie z policjantkami Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII odwiedzili przedszkola, w których świętowano Dzień Babci i Dziadka. Była to doskonała okazja do przekazania porad dotyczących bezpieczeństwa zarówno dla najstarszych, jak i najmłodszych uczestników.

 • Artykuł

  Dzieci posiadają naturalną chęć pomagania drugiemu człowiekowi. Co więcej, wykazują się odwagą, a nawet entuzjazmem w sytuacjach potrzeby ratowania człowieka. Dlatego warto wykorzystywać ten potencjał i wspierać dziecko w nauce zasad udzielania pierwszej pomocy i kształtować jego postawę już od najmłodszych lat.

 • Artykuł

  Delegatura Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Białołęka wraz ze strażnikami miejskimi z Referatu Profilaktyki zorganizowała spotkanie z seniorami zamieszkałymi w domu opieki.

 • Artykuł

  W dniu 29 stycznia 2024 roku, w ramach akcji „Zima w mieście”, Delegatura Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Mokotów wraz ze Szkołą Podstawową nr 157 przy ulicy Kazimierzowskiej 16 zorganizowała spotkanie na temat wdrażania bezpiecznych zasad w domu, na drodze, w szkole oraz na placu zabaw w czasie ferii zimowych.

 • Artykuł

  Pracownicy Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Białołęka, wspólnie z funkcjonariuszką Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, wzięli udział w spotkaniu poświęconemu odpowiedzialności prawnej nieletnich.

 • Artykuł

  W dniu 26 stycznia 2024 r. w ramach akcji „Zima w mieście” realizowanej przez Delegaturę Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Mokotów i Policję z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzono spotkanie dla dzieci z Przedszkola nr 28 przy ul. Naruszewicza 15.

 • Artykuł

  Podczas trwającej akcji „Zima w mieście” przedstawiciele Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Wola i Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy zorganizowali cztery spotkania z wolskimi przedszkolakami. Głównym tematem zajęć było bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

 • Artykuł

  W dniu 25 stycznia br. w ramach akcji „Zima w mieście” w siedzibie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Włochy odbyło się spotkanie z uczniami szkół podstawowych z klas I – VI.

 • Artykuł

  Dlaczego wchodzenie na lód jest niebezpieczne i co należy zrobić kiedy się pod kimś załamie? Jak wygląda akcja ratunkowa i jakie przyrządy służą do ratowania ludzkiego życia? Na te i inne pytania odpowiadał dzieciom policjant Komisariatu Rzecznego.

 • Artykuł

  Ferie to doskonały czas na poznawanie nowych, ciekawych miejsc. Tym razem swoje drzwi otworzyła dla gości Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 8 na Pradze-Południe. Strażacy oprowadzili dzieci po remizie, zapoznali ze sprzętem oraz opowiedzieli co robić w sytuacjach zagrożenia.

 • Artykuł

  W ramach akcji „Zima w mieście 2024” w drugim tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 396 przy ul. Anny German 5A i w Kinie „Wisła” odbyły się spotkania z uczniami szkół podstawowych klas I-V. Zajęcia były zorganizowane przez Delegaturę Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Żoliborz i Komendę Rejonową Policji Warszawa V.