Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Debata o bezpieczeństwie z mieszkańcami Wilanowa

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Piątek, 7 Czerwca, 2013 - 15:40,

Zapraszamy na ostatnią dzielnicową debatę na temat bezpieczeństwa. Spotkanie z mieszkańcami Wilanowa z udziałem przedstawicieli wojewody mazowieckiego, prezydent m.st. Warszawy, władz dzielnicy oraz przedstawicieli policji i Straży Miejskiej odbędzie się:

w poniedziałek, 10 czerwca, o godz. 18.00 w Zespole Szkół nr 2 im. Wandy Rutkiewicz przy ul. Gubinowskiej 28/30.

Bezpieczeństwo na Wilanowie

Większość mieszkańców Wilanowa deklaruje, że czuje się bezpiecznie w swojej dzielnicy (91%), tak więc ich poczucie bezpieczeństwa plasuje się na pierwszym miejscu w Warszawie. 

Z deklaracji respondentów wynika, że spośród różnych zagrożeń mieszkańcy Wilanowa najczęściej w swoim miejscu zamieszkania, sąsiedztwie skarżą się na niebezpiecznie jeżdżących kierowców. Na to zjawisko wskazuje 28% badanych osób. 

Co czwarta osoba (25%) w swoim miejscu zamieszkania, sąsiedztwie styka się z problemem osób nietrzeźwych. W dalszej kolejności mieszkańcy Wilanowa wymieniają kradzieże (20%), hałasujące w godzinach nocnych grupki młodzieży (18%), osoby żebrzące lub zaczepiające przechodniów z prośbą o pieniądze (15%), a także akty wandalizmu (14%). Bolączką mniej niż co dziesiątej osoby (9%) są łamiący ciszę nocną sąsiedzi .

(Dane: (Badanie jakości życia mieszkańców dzielnic Warszawy.)

Od początku marca tego roku odbyły się debaty z mieszkańcami: Bemowa, Woli, Bielan, Żoliborza, Białołęki, Targówka, Pragi-Północ, Ochoty, Ursusa, Włoch, Pragi-Południe, Rembertowa, Śródmieścia, Mokotowa, Wesołej, Ursynowa i Wawra.

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Zaproszenie na debatę w dzielnicy Wilanów
    (plik: plakat_wilanow.pdf, rozmiar pliku: 181.26 KB)
    Download