Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Konkurs plastyczny „112 – ten numer ratuje życie”

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Środa, 13 Listopada, 2019 - 14:55, psykus

M.st. Warszawa ogłasza konkurs plastyczny pn. „112 – ten numer ratuje życie”, skierowany do uczniów klas I-VI warszawskich szkół podstawowych.

Konkurs plastyczny „112 – ten numer ratuje życie” Konkurs plastyczny „112 – ten numer ratuje życie”

Jak co roku, 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji promujemy wśród najmłodszych mieszkańców Warszawy wiedzę o tym, że numer 112 wybieramy tylko w przypadku, gdy potrzebujemy pomocy, w sytuacji nagłego, realnego niebezpieczeństwa utraty zdrowia czy życia, zagrożenia dla mienia lub środowiska.

W codziennych sytuacjach numer alarmowy 112, to nie tylko zgłaszanie zagrożeń i rozmowa z operatorem, ale również zwiększenie świadomości społecznej wśród dzieci na skutki blokowania linii alarmowej oraz związanych z tym zagrożeń dla życia i zdrowia innych osób potrzebujących pomocy.

Zapraszając dzieci z warszawskich szkół do konkursu plastycznego chcemy z jednej strony rozwijać aktywność twórczą dzieci, a z drugiej – propagować wiedzę na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112, co bezpośrednio przyczyni się do kształtowania prawidłowych postaw i właściwych zachowań podczas udzielania pomocy.
Liczymy na kreatywność i pomysłowość młodych warszawiaków!

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, połączone z wręczeniem nagród i dyplomów oraz prezentacją wyróżnionych prac, odbędzie się 11 lutego 2020 roku, podczas obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 w siedzibie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Młynarskiej 43/45.

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Plakat konkursu plastycznego pn. „112 – ten numer ratuje życie”
  (plik: plakat_konkursu_pn._112_ten_numer_ratuje_zycie.pdf, rozmiar pliku: 1276.63 KB)
  Download
 2. 2.
  Regulamin konkursu plastycznego pn. „112 – ten numer ratuje życie”
  (plik: regulamin_konkursu_pn._112_ten_numer_ratuje_zycie.docx, rozmiar pliku: 311.61 KB)
  Download