Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Wizyta uczniów z Zespołu Szkół im. M. Konarskiego

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Wtorek, 5 Marca, 2013 - 14:42,

W Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy w dniu 5 marca br. gościli uczniowie z Zespołu Szkół im. M. Konarskiego w Warszawie.

Wizyta uczniów z Zespołu Szkół im. M. Konarskiego

Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy odwiedzili uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół im. M. Konarskiego w Warszawie.

W pierwszej części wizyty, 60-osobowa grupa uczniów została zapoznana ze strukturą organizacyjną i obszarami działania Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. 

Przedstawiciel Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego poruszył kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz statystyką wypadków, powodowanych w głównej mierze przez niedostosowanie prędkości pojazdów do warunków drogowych. Dopełnieniem prezentacji były zdjęcia niebezpiecznych sytuacji na drodze oraz kolizji i wypadów.

Druga część wizyty, połączona ze zwiedzaniem, poświęcona została omówieniu funkcjonowania Zintegrowanego Stanowiska Kierowania i Reagowania, w tym działania monitoringu miejskiego. Przedstawiciel Wydziału Centrum Zarządzania Kryzysowego omówił także sposób realizacji obsługi numerów alarmowych w Polsce.

Uczniowie byli pod wrażeniem funkcjonowania Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy. Możliwość poznania pracy na sali operacyjnej była cennym doświadczeniem.