Bezpieczna Warszawa

Bezpieczna Warszawa

Galerie

Increase Normal Decrease
share
wtorek, 30 lipca, 2019 - 11:13
Ćwiczenia służb "Metro"

W dniu 24 lipca 2019 roku na terenie nowo wybudowanej stacji metra „Targówek Mieszkaniowy” przeprowadzono ćwiczenie służb z obszaru zarządzania kryzysowego, zorganizowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy.

Czytaj dalej
czwartek, 18 kwietnia, 2019 - 13:07
Ćwiczenia antyterrorystyczne w UTH

Na terenie kampusu Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej przy ul. Jutrzenki 135 odbyły się ćwiczenia antyterrorystyczne.

Czytaj dalej
czwartek, 14 czerwca, 2018 - 11:40
Ćwiczenia CRASH 2018

Na terenie przy ul. Księcia Ziemowita 29 odbyły się ćwiczenia z ratowania ofiar katastrofy drogowej. Autokar wiozący dzieci zderzył się z dwoma samochodami osobowymi. Pomocy, jako pierwsi udzielili im uczniowie z przejeżdżającego obok autobusu.

Czytaj dalej
piątek, 4 maja, 2018 - 12:31
Projekt „POMAGAM – jestem bezpieczny, jestem skuteczny”

Bardzo cenne zajęcia odbyły się w dniu 26 kwietnia br. Uczniowie odbyli szkolenie z ratownictwa drogowego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Warszawie. Na początku strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczy, którego używają w swoich działaniach opowiadając o technikach i możliwościach jego użycia podczas różnych zdarzeń. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nim, a nawet wypróbować działanie niektórych z nich.

Czytaj dalej
piątek, 26 stycznia, 2018 - 10:21
Lód jest kruchy – bezpieczne ferie na Pradze-Północ

Podczas trwania tegorocznych ferii Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Północ zorganizowała dla dzieci i młodzieży korzystających z programu „Zima w Mieście 2018” zajęcia o bezpieczeństwie na zamarzniętych akwenach.

Czytaj dalej
poniedziałek, 4 września, 2017 - 10:30
Koniec wakacyjnej akcji „Lato w mieście”

Czas wakacji to czas odpoczynku, zabawy oraz przyjemności, ale dbaliśmy także o to, aby był to także czas spędzony bezpiecznie. Po raz ostatni w czasie tegorocznych wakacji, uczniowie z dzielnicy Praga-Południe odwiedzili Komendę Rejonową Policji Warszawa VII, w ramach zajęć przygotowanych wspólnie z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Czytaj dalej
piątek, 12 maja, 2017 - 12:37
Kolejne zajęcia edukacyjne pn. „Bezpieczny Świat Przedszkolaka”

W dniu 11 maja 2017 r. w Przedszkolu nr 171 przy ul. Równej 2 w Warszawie odbyły sie zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa pn. „Bezpieczny Świat Przedszkolaka”. Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 KM PSP m.st. Warszawy oraz przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Północ. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć!

Czytaj dalej
piątek, 28 kwietnia, 2017 - 11:57
Bezpieczny Przedszkolak na Targówku

Więcej o akcji: http://www.bezpieczna.um.warszawa.pl/aktualnosci/bezpieczny-przedszkolak...

Czytaj dalej
środa, 26 kwietnia, 2017 - 12:31
Zajęcia edukacyjne pn. „Bezpieczny Świat Przedszkolaka”

W dniu 25 kwietnia 2017 r. w Przedszkolu nr 217 przy ul. Szymanowskiego 4a w Warszawie odbyły sie zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa pn. „Bezpieczny Świat Przedszkolaka”. Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 KM PSP m.st. Warszawy oraz przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Północ. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć!

Czytaj dalej
piątek, 10 lutego, 2017 - 13:11
Film „Bezpieczeństwo na lodzie” - zdjęcia z planu

Film „Bezpieczeństwo na lodzie” dotyczący bezpiecznych zachowań na lodzie. Będzie on wykorzystywany podczas zajęć z dziećmi uczestniczącymi w akcji „Zima w mieście”. Za jego przygotowanie odpowiada stołeczny ratusz przy współpracy z Komisariatem Rzecznym Policji, Strażą Miejską m.st. Warszawy oraz Fundacją Anikar i Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą Nr 5 Komendy Miejskiej PSP.

Czytaj dalej
środa, 29 czerwca, 2016 - 11:22
„Bądź bezpieczny latem w mieście” – piknik na Agrykoli

Warszawskie dzieci przez dwa dni świętowały rozpoczęcie wakacji i programu „Lato w mieście”. W parku Agrykola na najmłodszych czekały służby mundurowe, dzięki którym dzieci dowiedziały się jak być bezpiecznym mieście. Były także gry i zabawy rekreacyjno-sportowe.

Czytaj dalej
wtorek, 27 października, 2015 - 11:03
Kamizelki dla stołecznych przedszkoli

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych pieszych, poruszających sie po warszawskich ulicach przekazało 10 230 sztuk kamizelek odblaskowych z emblematem Urzędu Miasta. Obdarowanych zostało 341 przedszkoli. Przekazanie kamizelek w wielu przypadkach było również okazją do przeprowadzenia z najmłodszymi warszawiakami pogadanki na temat bezpiecznych zachowań zarówno w domu jak i w drodze do przedszkola. W przekazaniach brali udział przedstwaiciele Delegatur BBiZK oraz funkcjonariusze policji.

Czytaj dalej
poniedziałek, 7 lipca, 2014 - 15:13
Piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście”

Lato w mieście jest nie tylko pasjonujące, ale także bezpieczne. Rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy spędzające czas w miejskich placówkach. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy, zarówno teraz na pikniku, jak i podczas całego programu Lato w mieście 2014 – powiedziała podczas inauguracji Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Czytaj dalej
poniedziałek, 4 listopada, 2013 - 11:12
Konkurs „Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”

W dniu 25 października br. w siedzibie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4 , przy ul. Dolnej 19 w Warszawie, odbyły się zajęcia dla zakwalifikowanych drużyn nt. zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadzili pracownicy Wydziału Centrum Zarządzania Kryzysowego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. 

Czytaj dalej
czwartek, 30 czerwca, 2011 - 21:12
Przekazanie minimiasteczek ruchu drogowego dla stołecznych przedszkoli

W czerwcu 2011 r. Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zakończyło kolejny etap przekazywania minimiasteczek ruchu drogowego dla warszawskich przedszkoli. Minimiasteczka otrzymały wyznaczone placowki z Bemowa, Bielan, Pragi Północ, Ochoty i Ursynowa. W tym roku 150 placówek otrzyma po jednym zestawie, w którego skład wschodzi miniskrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, przejścia dla pieszych oraz 5 rowerków z kaskami i ochraniaczami.

Czytaj dalej